Türkiye – Almanya Uzman Değişim Projesi Kapsamında İl Müdürlüğümüze Ziyaret

    Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında; Kültürel Etkileşim, İşbirliği ve Gönüllülük Temalı; Türkiye-Almanya Uzman Değişimi Projesi; gençlik algısını doğru bir zemine oturtmak, gençliğin ihtiyaç, beklenti ve endişelerini tespit etmek, gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, gençliğin aktif vatandaşlık ve gönüllülük bilincini geliştirmek, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini ortaya çıkarabilmelerine imkân sağlamak ve farklılıkları bir bütünlük içinde görmelerini sağlamak için uzman değişimi gerçekleştirilmektedir.
 
    Türkiye ve Almanya arasında yapılan proje ile Türkiye’den gençlik alanında çalışan 6 erkek, 4 kadın toplam 10 katılımcı farklı uygulama ve iyi örnekleri görmesi, iyi örnek ve uygulamaların deneyimlenmesi, farklı kültürler ile tanışarak yeterlilik ve tecrübe kazanmalarına imkan tanınması, iş birliği ağını gelişmesinin sağlanması amacıyla 4-10 Mayıs 2018 tarihinde Almanya’nın Bremen eyaletine giderek faaliyetler gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen faaliyetler ile yerel halkı tanıma, gençlerdeki gönüllülük bilincini tanımak, gençlik merkezlerinin iş işlem ve işleyişlerinin incelenmesi için ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Yapılan seminer, eğitim, yaygın eğitim teklikleri, workshoplar, ziyaretler ile tecrübe paylaşımı ve akışı sağlanmıştır. 
 
    Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen Proje kapsamında; Almanya’dan Türkiye’ye 9 kişilik gençlik alanında farklı kurum/kuruluşlarda görev yapan, gençlik lideri ve pedagoglardan oluşan heyet Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zekeriya BAYRAK ile birlikte; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’tan çocuk, yaşlı, kadın, engelli ve sosyal hizmetler alanında Bakanlığımızın ve İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
 
    Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ aktardığı bilgilerin ardından, ziyarete gelen heyeti; İl Müdür Yardımcıları Erdinç TOPÇU ve Sebahattin BİLGİÇ, Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet POLAT ile birlikte; İl Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Merkezini gezdirerek iş ve işleyiş hakkında bilgi verdiler.
 
 
    Ziyarette Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde, sahada görev yapan ASDEP personellerimiz ile Almanya’dan gelen kafile bir araya gelerek, farklı iki ülkede gerçekleştirilen Sosyal Hizmet Çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundular.
 
    Almanya’dan Türkiye’ye 9 kişilik gençlik alanında farklı kurum/kuruluşlarda görev yapan, gençlik lideri ve pedagoglardan oluşan heyet gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’a aktardığı bilgiler kapsamında teşekkür etti.

Sonraki Sayfa: 21 Günlük Temel Askerlik Hizmetini Yapan Er ve Erbaşlara “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda Eğitim Verildi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ’ın “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” Mesajı - 2018