“Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele” Kapsamında Eğitimler Devam Ediyor 19.10.2018

   Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, “Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele ve Erken Yaşta Evliliklerin Önlenmesi” kapsamında İlimiz genelinde eğitimler verilmeye devam ediyor.

   Kasım ayında 16.10.2018 tarihinde Edirne Barosu Konferans Salonunda Denetimli Serbestlikten Faydalanan 145 vatandaşa, 17.10.2018 tarihinde Çevre ve Şehirlik İl Müdürlüğünde görevli 20 personele, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı General Kazım Karabekir Kışlasında 21 günlük temel askerlik hizmetini yapan 2. Grup er ve erbaşlara (200 kişi), 18.10.2018 tarihinde Edirne Tapu ve Kadastro Müdürlüğünde görevli 33 personele; İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda görevli Meslek Elemanları tarafından “Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele ve Erken Yaşta Evliliklerin Önlenmesi” kapsamında eğitim verildi.

   Gerçekleşen eğitimin içeriğinde; “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Erken Yaş Evliliklerin Önlenmesi, Şiddet Türleri, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Yaptırımları, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Kapsamında Kamuya ve Kamu Personellerine Düşen Görevler” konu başlıklarına yer verildi.

   Eğitim soruların cevaplandırılması ile sona erdi…



Sonraki Sayfa: Turkcell Global Bilgi Edirne Lokasyonundan İl Müdürlüğümüze Ziyaret

Önceki Sayfa : İlimizdeki Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi Yetkilileri ile Toplantı Düzenlendi