Huzurevindeki Babalarımızı Yalnız Bırakmadık

Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar BAKIR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ,  İl Genel Meclisi üyesi Recai KOÇAŞLI, İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ ve Edirne’de Barınan Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Hacer ÖZEK, Edirne Merkez Huzurevini ziyaret ederek, huzurevinde barınan yaşlıların Babalar Gününü kutladı ve çeşitli hediyeler verdiler.

Babalar günü nedeniyle huzurevinde barınan yaşlılarımızı ziyaret ettiklerini belirten heyet üyeleri oturma salonunda bulunan bütün yaşlılarla tek tek tokalaşarak bir süre sohbet ettiler. Rahatsızlığından dolayı salona inemeyen yaşlılar ise odalarında ziyaret edilerek babalar günleri kutlandı.

Büyüklerimizle birlikte olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek bizim için ayrı bir mutluluk diyen Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır,  “Sizlere Valimizin selamını getirdim. Sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, en zor anlarımızda bize güç veren babalarımız, yerleri asla doldurulamayacak değerli varlıklarımızdır” dedi.

Bu gibi özel günler, babalarımıza sevgimizi göstermek için birer vesile olmalıdır diyen İl Müdürü ÖZBAŞ “ Babalarımıza ne kadar sevgi ve saygı göstersek azdır. Özelikle yaşlılarımızın gönlünü kırmadan, görevlerimizi ne kadar yerine getirebilirsek o kadar mutlu olacağız. Bizler onlara olan şefkati bir gün değil, her gün göstermeliyiz. Yaşlılarımızın hepsinin gözleri yollarda, gelecek olan çocuklarını ve ziyaretçilerini bekliyorlar. Yaşlılarımızın yakınlarına seslenmek istiyorum, böyle özel günlerde yakınlarınızı yalnız bırakmayın.  Bu vesile ile başta şehit babalarımızın ve tüm babaların babalar gününü kutluyor, kendilerine uzun ömürler diliyorum” dedi.

Yapılan ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ifade eden huzurevi sakinleri de Allah Devletimizden ve Milletimizden razı olsun. Yapılan bu ziyaretler bizleri mutlu etmektedir diyerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 


Sonraki Sayfa: Uzunköprü Huzurevi'de Kalan Yaşlılarımız Gökçeada Gezisinde Keyifli Anlar Yaşadı

Önceki Sayfa : Sosyal Politikalarda Yaşlılık