Hayırsever Melahat ve Hulusi DATENİN adına Mevlit Programı Düzenlendi

    Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi yapımında emeği geçen, Hayırsever Melahat DATENİN  21.10.2017 tarihinde vefat etmişti. 

   Vefatının 1.yılında Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından; Melahat DATENİN’e ve Eşi Hulusi DATENİN adına Mevlit Programı düzenlendi.

   Düzenlenen Mevlit Programına Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ, Edirne Huzurevi Müdürü Tamer TAHMAZOĞLU, Çocuk Evleri Sitesinde kalmakta olan çocuklar ve bakım personeli ile Melahat ve Hulusi DATENİN çiftinin yakınları katılım sağladı.

Melahat DATENİN Kimdi?
   Almanya'da yıllarca çalıştıktan sonra emekli olup memleketi Edirne'nin merkeze bağlı Büyükdöllük Köyü'ne yerleşen Melahat DATENİN, ölen eşi Hulusi DATENİN’in vasiyeti üzerine 40 yıldır biriktirdiği 1 Milyon TL'ye yakın parasını koruma ve bakım altında bulunan çocuklar için kullanılması üzere geçen 2014 yılında Edirne Valiliği’ne bağışlamıştı. Valilik ile yapılan protokol ardından Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruma ve bakım altında bulunan çocuklar için Çocuk Evleri Sitesi yapıldı. Çocuk Evleri Sitesinin adı ise Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi oldu.

Çocuk Evleri Sitesi Açılışında Hayırsever Melahat DATENİN, Sevinçten Konuşamamıştı…
   Birikiminin 1 Milyon TL'sini bağışlayan yardımsever Melahat Datenin ise konuşma yapmak için kürsüye çağırıldığında sevinçten ne diyeceğini bilememişti. Kürsüye yürürken, 'Sevinçten ne diyeceğimi bilemiyorum yavrum, ne desem' diyen Datenin, eşinin vasiyetini yerine getirdiğini ifade ederek, "Bugünleri bana gösterenlerden Allah razı olsun. Ne diyeceğimi bilmiyorum sevinçten. Biz zamanında yapamadık, beyim yapamadı. Servetim helal olsun. Yavrularım yaşasın. Zaten ne anlatacağımı bilemiyorum be kızanım, Allah bu bağışı yapmamı sağlayanlardan razı olsun, tüm herkese hayırlı olsun" demişti…

   Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ katıldığı Mevlit Programında; “Melahat Teyzemizin yapmış olduğu bağış ile başlayan  ve Valimiz Sayın Günay ÖZDEMİR’in katkıları ile bitirdiğimiz, 40 Çocuk kapasiteli, 1000 metrekare kapalı alana sahip,   Melahat Hulusi Datenin Sevgi Evleri Sitesinde, Melahat Teyzemizin vefatının 1.yılında Hayırsever Melahat ve Hulusi DATENİN çiftini dualar ile yad ettik. Melahat teyzemizin yapmış olduğu hayırda, bizlere  emanet edilen çocuklarımız ile birlikte Mevlit programında bir araya geldik. Vefatının 1.yılında Melahat teyzemize ve eşi Hulusi amcamıza Allah’tan rahmet yakınlarına sıhhat ve uzun ömürler diliyorum" dedi. 


Sonraki Sayfa: Kıbrıs Gazimiz Mehmet Ali Kuş’u Ebediyete Uğurladık

Önceki Sayfa : 90 Yaşındaki Kore Gazisinin Hayalleri Gerçek Oldu