Devlet korumasında yetişen 3274 gencimiz 3 Aralık 2018 itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 3 Aralık 2018 tarihinde başlayacağını, 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 30 Kasım Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceğini, atamaların ise  kura yoluyla gerçekleşeceğini söyledi.

Bakan Selçuk ayrıca yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim düzeyinde 1682, önlisans düzeyinde 271, lisans düzeyinde 264 ve ilkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyinde 1057 kadro ve pozisyon olmak üzere toplam 3274 kadro pozisyona yerleştirme yapılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, “Ailemizin bir parçası olan korumamız altında büyüyen evlatlarımızı kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Bakanlığın açıklama linki: https://www.aile.gov.tr/haberler/bakan-selcuk-devlet-korumasinda-yetisen-3274-gencimiz-3-aralik-2018-itibariyla-kamu-kurumlarina-yerlesebilmek-icin-tercih-yapabilecek

Edirne ilimiz genelinde; Kamuda İstihdam Hakkı kazanan gençlerimiz, tercih işlemleri boyunca destek almak için Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze ve bağlı kuruluşlarımıza müracaat edebilir.


Sonraki Sayfa: Yaşlılarımıza Yönelik Sosyal Sorumluluk Projeleri Devam Ediyor

Önceki Sayfa : 3 Aralık 2018 – Dünya Engelliler Günü