25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Çalışmaları – 2018

   Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, İl Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile birlikte farkındalık çalışmaları düzenlendi.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Karşı Uluslararası Mücadele Günü haftasına müteakiben İlimizde gün boyu düzenlenen Amatör Futbol Müsabakaları öncesi futbolcular, Bakanlığımızın hazırladığı “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” pankartı ile yeşil sahalara çıktı.

   Aynı gün, gün boyu süren Edirne Halk Pazarında; İl Müdürlüğümüz ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Bakanlığımız Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünün hazırladığı materyaller ile bilinçlendirici Stant faaliyeti düzenlendi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında oluşturulan stant gün boyu halk pazarında açık kaldı. Stanttaki uzman personellerimiz; Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele, Erken Yaş Evliliklerin Önlenmesi, Alo 183 vb. konularda bilinçlendirme çalışmalarında bulundu. Aynı alanda Edirne Barosu da “Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele” konularında bilinçlendirici ve farkındalık oluşturucu çalışmalarda bulundu.

   Günün anlam ve önemine ilişkin olarak, Edirne’deki tarihi köprülerde Turuncu Işıklar ile aydınlatıldı…

   Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve Edirne Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından 2018 yılı boyunca belirli aralıklar ile İl Genlindeki farklı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, Askeriyelerde er-erbaş ve rütbeli personellere yönelik “Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele” konulu eğitimler düzenlendi.
Sonraki Sayfa: Vefat

Önceki Sayfa : Huzurevinde Dans Gösterisi