2018 Yılı içinde planlanan “Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele” Kapsamındaki Eğitimler Devam Ediyor

   Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, Edirne Merkez ve Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerimiz ile Edirne Yeşilay Şubesinin ortaklaşa çalışması sonucunda 2018 Yılı içerisinde planlanan “Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele” kapsamındaki eğitimler devam ediyor.

   İl Müdürlüğümüze bağlı Merkez Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli aynı zamanda Yeşilay Eğitmeni olan Sosyolog Nil UÇAK ALESÇİ tarafından Aralık ayının son haftası; Lalapaşa İlçesinde eğitim gören tarihinde ilçede eğitim gören 5.sınıftan 12.sınıfa kadar olan öğrencilerimize yönelik olarak “Bağımlılıklar ile Mücadele” konusunda seminer ve Aile Eğitimi verildi.

   İl Müdürlüğümüze bağlı Merkez Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli aynı zamanda Yeşilay Eğitmeni olan Sosyolog Şule BİRGÜL ÇILDAVİL ve Psikolog Müge TATLISES tarafından ise; Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu Hükümlülerine yönelik olarak “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma” modülü kapsamında ‘Sigara ve Alkolün Zararları’ konulu seminer ve Aile Eğitimi verildi.

   İl Müdürlüğümüze bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli aynı zamanda Yeşilay Eğitmeni olan Psikolog İrem ÇETİNTAŞ tarafından; Bağımlılıklarla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu çalışmaları kapsamında Keşan Sosyal Hizmet Merkezi, Keşan ilçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliği ile ilçemiz okul müdürlerine, rehber öğretmenlerine ve Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik “Bağımlılıklar ile Mücadele” kapsamında “Madde Bağımlılığı” konusunda eğitim verilmiştir.

   Her ay düzenli olarak planlanan “Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele” kapsamındaki eğitimlerimizde Aralık ayının son haftasında toplamda 750 katılımcıya ulaşılmıştır.

   2019 yılı içerisinde de “Bağımlılıklar ile Mücadele” kapsamında Bakanlığımız ve Yeşilay arasında imzalanan protokole istinaden İl Genelinde çalışmalarımız devam edecektir.


Sonraki Sayfa: Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri Personeline Yönelik Mahremiyet Eğitimi

Önceki Sayfa : Personellerimize Yönelik “İntiharı Önleme” Konusundaki Eğitimler Tamamlandı